טיפול בעור וקמטים

יופיאחת השאלות הגדולות שעולות לנשים לקראת ובאיזור גיל שישים היא שאלת קמטי הפנים ואם לקמטי המצח והעיניים ניתן להתרגל לעיתים, קשה מאוד להשלים עם הקמטים שמעל ומתחת לשפתיים. הקמטים הללו שגורמים לשפתון להימרח ולחיוכים להיראות מוזרים. בחלק מהמקרים הנשים הללו פונות לטיפולי לייזר אך לא תמיד טיפולים אלו מצליחים. כמובן שכל מקרה לגופו ולא דין קמטי אישה אחת כקמטיה של אישה אחרת אבל מה שבטוח הוא שלא כל המקטים זהים ולכן חשוב להבין אילו טיפולים יתאימו לאילו קמטים. לדוגמא בקמטים עמוקים הקשורים להיעלמות האלסטיות של העור, ניתן לטפל בצורה מאוד מוצלחת על ידי מתיחות שונות שאינן מחייבות ניתוח: מתיחת פנים או מתיחת צוואר יביאו להחלקת העור והרמתו. לעומת זאת קמטים הקשורים לפעילות השרירים כמו אלו שמעל ומתחת לשפתיים וכן בין הגבות או במצח יכולים להימנע או להיטשטש על ידי הזרקת בוטוקס או חומרים אחרים המשבשים את הפעילות העצבית או לחלופין על ידי פילרים שונים לאחר שכבר נוצרו. הבעיה בהזרקות היא שכשאר מתחילים איתן קשה מאוד להפסיק הן מצד ההתמכרות והן מצד הצורך בתחזוק השוטף.

קמטים עמוקים יותר כמו קמטי חיוך דורשים לרוב פילרים עמוקים יותר, פילרים דומים המשתמשים בהם לפינות הפה הן בעת טיפולי מילוי והן בעת טיפולי הרמה של זוויות הפה. לעומת זאת בגבות נעשה שימוש בפילרים עמוקים מסוג אחר. ואלו לא זהים לפילרים שעושים בהם שימוש לקמטים אופקיים על המצח, קמטי צחוק סביב העיניים או קמטי שפתיים מסוימים. החומרים הם לרוב שונים ולכן גם האישורים הרפואיים ומי מוסמך לטפל בהם משתנה גם כן. לכן כדאי מאוד לגשת להתייעצות עם רופא מומחה ולקבל אפילו יותר מחוות דעת אחת לגבי המצב הפרטני שלך והפתרונות הנכונים עבורך. כמו כן חשוב לזכור שהזדקנות דורשת לרוב משטר טיפולי משולב הכולל פעולות אותן צריכה המטופלת לעשות בביתה וכאלו שנעשות על ידי בעלי מקצוע.

בנוסף חשוב להבין אילו מהגורמים הם דומיננטים ביותר אצלך: אובדן האלסטיות של העור, פעילות יתר בשרירי הפנים, שבירת קלוגן או אובדן נפח פנים.