לחם, חלב וסמים טייק 1

"יואב מאמי תרד למכולת ותביא איתך 2 ביצים, חלב ולחם"

כן…אם נשווה רשימת מכולת של פעם נמצא שם מצרכים "רגילים" לחלוטין- זתומרת אוכל ודברים לבית…..

היום בקיוסק מתחת לבית אפשר למצוא כבר דברים הרבה יותר "מעניינים"

היום בנשימה אחת יחד עם מצרכי אוכל נחוצים אפשר למצוא אלכוהול וסמים "קלים" למינהם

היום להגיד את המילה "סחי" למישהו זה בושה. מאיזה גיל אתם שואלים מכירים את המילה הזאת? אממ לא צעיר מדי כולה 12….(!!!!!) כן כן 12!!! 12 שנה אתה חי בעולם הזה מה אתה מספיק לדעת ולראות? המוח שלך רק בתחילת ההתפתחות שלו (שכנראה די ידפק וישתבש בהתפתחותו עקב צריכת סמים). אבל כן 12 זה הגיל. אבל המספרים כל שנה יורדים, ואולי בזמן כתיבת המאמר הזה כבר הסטטיסטיקה של הגיל ירדה בעוד שנה..או שנתיים…

אם במקרה אתם עוד בצד שלא מכיר את המילה "סחי"- הכוונה למי שלא נמצא תחת השפעת סמים ולא מסטול- אלה במצב הטבעי. תוכלו למצוא עוד מידע על המילה סחי בלי בעיה באינטרנט- כי כמובן זה נשא פופולרי והמון אתרים ואנשים טרחו לכתוב על זה מידע בצורה מעמיקה…..
היום כל ילד שני מאובחן, עם תעודות- בבעיות קשב וריכוז שמצריך ריטלין. ובכלל- כל ילד מאובחן בצורה כזו או אחרת עם בעיות קשב וריכוז- חלקן קלות שלא מצריכות ריטלין וחלקן קצת יותר מאתגרות שניתן להחליט לפי ההרגשה אם צריך או לא. בד"כ מחליטים- ש- כן! כמובן האמא לא רוצה שהבן היקר לה מפז לא יהיה שונה מחבריו לספסל הלימודים שהם כן מאובחנים בבעיות קשב וריכוז קשות, שהם כן לוקחים ריטליו…אז למה שיהיה שונה מחבריו…? לא כדאי ליצור לילד הרגשה שהוא שונה בחברה….. (?!?!?!?!)
יש שיקראו את הכתבה הזאת ולא ימצאו בעיה בדבריי- הרי אם ילד שסובל מבעיות קשב וריכוז למה לא לתת לו את התרופה שמטפלת בבעיה הזאת….מה הבעיה בריטלין?

ובכן- הייתי משיבה לאותו אדם שחושב שאין בעיה בריטלין-שלמעשה לא הריטלין זה הבעיה- אלא המחשבה כי הרטלין זו התרופה לבעיות של הבן שלך. ובעצם- גם הבעיות של הבן שלך הן לא בעיות- כל הנ"ל הם רק הסימפטומים לבעיה האמיתית שקיימת בחברה שלנו. בעיה אותה קצת שכחנו, או שמעדיפים לשים בצד…כי…קצת יותר קשה לפתור אותה….הבעיה כמובן היא בעיית החינוך.

מה היא בעיית החינוך?

את זה אמשיך בכתבה הבאה …

אז עד אז חישבו על הדברים בצורה רצינית ותקראו את הכתבה הבאה ממקום של לשמוע דברים חדשים ומעניינים.