4 טפטים שאני אישית אוהבת

טפט מעוצבהטפט הראשון הוא טפט הגינה העליזה – לדעתי זהו טפט מבריק משום שהוא מפתיע את כל מי שנכנס לחדר. תחשבו טפט שכולו לבן קרם עד ל15% התחתונים שלו, כך שאם אתם מסתכלים על הקירות נראה שמדובר בחדר נורמלי לחלוטין בתחילה. אבל! ופה מגיע האבל הגדול – כשעיניכם גולשות מטה לכיון הרצפה אתם מגלים בגובה של כ40 ס"מ מהרצפה את התחלתה של גינה: דשא ירוק, עשרות פרחים קטנטנים בצבעי סגול וצהוב עליזים ומעליהם מעופפים פרפרים מרהיבים שמקנים לחדר הרגשה חיה של גינה.

הטפט השני שלדעתי הוא קלאסי, פשוט טפט מאסט בלפחות אחד החדרים בבית שלכם ואם לא באחד החדרים אז על אחד הקירות באחד החדרים. מדובר בטפט מהדה בסט של טפטים לקיר – טפט הלבנים הלבנות. תחשבו לבנים של קירות של בתים אירופאיים מלפני מלחמת העולם השנייה: לבנים א סימטריות, מלבניות, שוכבות בגווני לבן ואפור הנותנת לקיר הרגשת רטרו, של בית עתיק עם אופי ונוכחות אבל בלי כל הטרחה של בניית קיר לבנים שכאלו, שאני אפילו לא יודעת אם ניתן למצוא בארץ. הטפט הזה נותן לי כזו הרגשה של פאב בתוך מרתף עמוק באירופה שאני תמיד מרגישה צורך עמוק לבירה כשאני לידו.

הטפט השלישי הוא טפט הייטק ופה צריך ממש להפעיל את הדמיון. תחשבו טפט חלק אפור מט שנותן הרגשה הייטקיסטית לכל חדר אוכל או ספרייה ועכשיו תוסיפו עליו פסים אנכיים אך לא מקבילים ודקים בצבע כסף. מגניב, נכון? הפסים חותכים אחד את השני ואולי אפילו מתעקמים קלות וחוזרים למסלולם וצבע הכסף שלהם מחזיר את האור שבחדר ונותן הרגשה עתידנית ממש.tapet

הטפט הרביעי והאחרון שאגע בו הפעם הוא טפט אבסטרקטי תלת מימדי שמישהו בטח הזה אותו על איזו פטריה או משהו. זהו טפט שנועד להמם, להוציא וואו או לפחות לגרום ללטישת מבט ארוכה. תחשבו טפט על גוון החום ברונזה, משהו לא ברור, אולי אפילו גוון קל של מוקה ואליו פסים חומים כהים מתעקלים, מתעבים ונעשים שוב דקים בזרימה פתלתלה שיוצרת ספק לולאות, ספק טיפות, נפגשים וחוזרים שוב ונותנים הרגשה תלת מימדית.