תרבות שמקדשת אכזריות

בשנים האחרונות מצב הבריאה התדרדר בתאוצה וכעת מוגדר כאנוש. הגורל הזה יועד עבורה מראש, אין פה מקרה ולא טעות. הבריאה חולה וזה סופני.

הבריאה כולה היא רצון ליהנות. מה כבר רצינו? בכל דרגות הקיום, דומם, צומח, חי ובני אדם, בכל מצב ובכל עת, רק להתקיים ולמלא את צרכינו ורצוננו עד אין קץ.

ולמה הכל חולה ומעוות, לאן נעלם האיזון הדק? למה אי אפשר פשוט לחיות בשקט ובשלווה ולחוש הרמוניה ואהבה?

הבריאה היא כמו פצצה מתקתקת ולא נותר עוד זמן רב. היא כמו חיה טורפת שאינה יודעת שובע ולא נותר לה עוד מזון, אכלנו זה את זה ולא נגמר התאבון. הפרזנו בכל מה שאפשר, ניצלנו את כל המשאבים ויותר, הרסנו כל מה שניתן להרוס ועכשיו נשאר רק לתקן!

מהי המחלה ואיך נרפאים? זאת שאלה שענו עליה חכמים. השורש לכל רע וכל חולי הוא האגו הבלתי מרוסן שמניע את כולנו לבצע רק חורבן. האגו שמביא עלינו קלון בזה שהוא מוצץ הכל עד תום. בחוסר התחשבות ועיוורון מלא לעובדה שאנחנו קשורים זה לזה, תלויים זה בזה, חיים זה מזה. כולנו ביחד בריאה אחת.

האגו שאומר לכל אחד ואחת מאתנו ״נצל את כל העולם רק לתועלת עצמך ואל תתחשב בשום דבר, שכולם יסבלו- לעולם אל תעצור״.  הוא שפוגם בבריאות הכללית של הבריאה והופך אותה מעוותת וחולה.

הגיע העת להתעורר ולהכיר בעובדות כי את הכל עוד לא מאוחר לרצות ולשנות. הכל בידיים שלנו, החיים של כולנו תלויים ביחסים בינינו. אם האגו שולט, הכאב והסבל יתגברו עד שנסכים לוותר, להתעלות ולשנות. אם נהיה חכמים ונרצה להתפכח בטרם יחמיר מצבנו, נשנה את הערכים שמובילים אותנו וכך נשתנה כולנו ביחד.

במקום תרבות שמקדשת אכזריות, כוחניות וניצול האחר, נכתיר את ההתחשבות, האכפתיות והדאגה ההדדית בראש הבריאה המשותפת שלנו והכל ישוב למקומו בשלום.

התהליך הוא מחוייב והשינוי כבר כאן. זה מתחיל מבודדים ומגיע לכולם. ככל שנקדים ונסכים עם חוקי המשחק החדשים כך נגלה שהחיים שלנו כאן הם פשוט נפלאים. נוכל סופסוף להיות מאושרים, נטולי דאגות, בריאים ושמחים. אין למה לחכות, הגיעה העת לעשות.